X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj forum poleć artykuł znajomemu A A A

Na co zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie

O ile przy ubezpieczeniu OC należy kierować się tylko ceną, ponieważ zakres ubezpieczenia jest wszędzie taki sam, przy AC i assistance nie tylko koszty mają znaczenie. Jest kilka kwestii, o które warto zadbać podczas wyboru odpowiedniej polisy i ustalania jej warunków. 

Udział własny


Całkowite zniesienie udziału własnego podwyższa składkę, ale nikt chyba nie chce pokrywać części szkody ze swoich środków. Relatywnie niski dodatkowy wydatek może zaowocować o wiele wyższym odszkodowaniem.

Suma ubezpieczenia

Następna kwestia to konsumpcja sumy ubezpieczenia. Ubezpieczyciele zazwyczaj standardowo stosują tą zasadę. Oznacza to, że po każdej szkodzie pula pieniędzy, na którą jest ubezpieczone auto, jest zmniejszana. W przypadku kilku stłuczek w ciągu roku może się okazać, że to co pozostało nie wystarczy na następne odszkodowanie. Podobne jak udział własny, można znieść konsumpcję sumy ubezpieczenia.

Warianty assistance

Każde towarzystwo oferuje zazwyczaj kilka wariantów assistance. Im bogatszy pakiet, tym zapłacimy drożej. Warto się zastanowić, które usługi pomocowe mogą mi się przydać, a które nie. I na tej podstawie wybrać odpowiedni dla siebie wariant. Analizując assistance przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na limity kilometrów oraz kosztów dotyczące zapewnianych usług pomocowych, a także, czy ubezpieczenie działa tylko w Polsce, czy też zagranicą.
     
Wyłączenia odpowiedzialności

To właśnie w tych nudnych i nieczytelnych OWU kryje się cała nasza przyszłość, jeśli dojdzie do szkody. W Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia sprecyzowany jest dokładny zakres ubezpieczenia i wyłączenia odpowiedzialności towarzystwa. Lektura tego dokumentu jest nieodzowna, jeżeli chcesz mieć pewność, za co dostaniesz odszkodowanie, a za co towarzystwo ma prawo go nie wypłacić. 


« powrót do działu: direct.ubezpieczenie.com.pl
« zapisz się na Newsletter
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.